Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ewa Momot dyrektorem śląskiego NFZ

Na tę funkcję została powołana w poniedziałek 11 sierpnia.

Nowa dyrektor została powołana przez prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Na stanowisku zastąpiła Barbarę Bulanowską, od lutego p.o. dyrektora śląskiego NFZ. Jej powołanie związane było z przekroczeniem uprawnień poprzednich dyrektorów w spawie zawierania umów z  prywatnym szpitalem EuroMedic w Katowicach.

Do zadań nowej dyrektor należy m.in. efektywne i bezpieczne gospodarowanie pieniędzmi oddziału, przeprowadzanie postępowań o zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, zawieranie i rozliczanie umów oraz kontrola i monitorowanie ich realizacji.

E. Momot spełniła warunki dotyczące wykształcenia i doświadczenia zawodowego zawarte w ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora oraz została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Śląskiego OW NFZ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy