Exodus!

Kolejne megawidowisko twórców "Franciszka" już jesienią w katowickim Spodku.

Dla wszystkich, którzy z wrażenia pogubili szczęki podczas megawidowiska "Franciszek - wezwanie z Asyżu", mamy dobrą wiadomość: wreszcie będziecie mieli okazję ich poszukać. Wkrótce - 16 i 17 października - czeka nas bowiem "Exodus", czyli kolejna wielka produkcja twórców "Franciszka".

Od soboty 9 sierpnia przez 10 dni w Ośrodku Spotkań i Formacji im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej odbywają się warsztaty teatralne przygotowujące aktorów do udziału w spektaklu oraz pierwsze próby. Jak informują organizatorzy, do udziału w nich zostali zaproszeni uczestnicy widowiska "Franciszek". W sumie jest to ok. 50 osób. Młodzi aktorzy chcą kontynuować swoją przygodę z teatrem. Kolejne ogromne przedsięwzięcie zostanie zaprezentowane jesienią w katowickim Spodku.

Warsztaty w Brennej prowadzi reżyser widowiska Mariusz Kozubek. Grupa młodzieży swoje umiejętności aktorskie i wokalne będzie szlifować pod okiem profesjonalnych aktorów, zaproszonych do współtworzenia spektaklu. Ze względu na rozmach widowiska, próby odbywać się będą w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Brennej. Pojawią się już elementy scenografii i rekwizyty, z którymi będą pracować aktorzy. Po raz pierwszy zostanie również zaprezentowana muzyka autorstwa Jarosława Gawlika, skomponowana specjalnie na potrzeby „Exodusu”, oraz teksty pieśni, które będzie można usłyszeć podczas spektaklu.

Do tej pory zaproszona na warsztaty młodzież, w ramach cyklicznych spotkań, które odbywały się po spektaklu "Franciszek - wezwanie z Asyżu", pod kierunkiem reżysera Mariusza Kozubka przygotowała oprawę teatralną tegorocznego katowickiego Orszaku Trzech Króli, a także dramy biblijne, prezentowane podczas rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży i dorosłych w kilku parafiach na Śląsku.

Spektakl „Exodus“ to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia, obrazująca zniewolenia, jakim ulega dzisiejszy człowiek, i jednocześnie opowieść o drodze prowadzącej do wolności. To wyjątkowe widowisko, zrealizowane w poetyce teatru totalnego, łączącego różnorodne formy ekspresji: grę sceniczną, taniec, śpiew, muzykę symfoniczną oraz multimedia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..