Nowy numer 39/2023 Archiwum

Tour de Pologne - dziś najdłuższy etap

W środę kolarze rywalizujący w 71. Tour de Pologne pokonają najdłuższy, 236-kilometrowy odcinek z Tarnowa do Katowic. Żółtą koszulkę lidera ponownie założy Czech Petr Vakoc z ekipy Omega Pharma-Quick Step.

Przed rokiem czwarty etap przebiegał identyczną trasą. W Katowicach kibice zobaczyli niecodzienny finisz: zamiast walki najszybszych sprinterów, indywidualny atak w końcówce Taylora Phinneya, zakończony sukcesem. Amerykanin wyprzedził rozpędzony peleton o kilka sekund.

Powtórka takiego scenariusza byłaby niespodzianką. Z wyjątkiem Phinneya, pod katowickim "Spodkiem" triumfowali w ostatnich latach wyłącznie klasyczni sprinterzy, tacy jak Białorusin Jauheni Hutarowicz (zwycięzca etapu tegorocznej edycji w Bydgoszczy) czy gwiazda Tour de France Niemiec Marcel Kittel.

Na trasie usytuowane zostały dwie premie specjalne - w Szczurowej (27 km) i Olkuszu (120 km), trzy lotne - w Jaworznie (149 km), Mysłowicach (162 km) i Siemianowicach Śląskich (176 km), oraz dwie górskie na rundach w Katowicach (204 i 223 km).

Kolarze są spodziewani na mecie około godz. 16.30.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast