Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nieprzejezdne centrum

Od 3 do 9 sierpnia odbywa się 71. odsłona Tour de Pologne. W środę kolarze będą finiszowali w Katowicach, co wiąże się z wieloma utrudnieniami.

Najdłuższej utrudnienia potrwają na al. Korfantego, gdzie już o godz. 5 rano zostanie częściowo wstrzymany ruch. Około 11.30 nastąpi pełne zamknięcie ruchu na rundzie okrężnej kończącej IV etap w Katowicach, którą tworzą ulice: Chorzowska, rondo Ziętka, Pętla Słoneczna, al. Korfantego - linia mety, al. Roździeńskiego, Dudy Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, Francuska, Ceglana, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Sądowa, Goeppert- Meyer, Grundmana.

Zamknięty zostanie wjazd z autostrady A4 na węzeł Mikołowski w kierunku centrum. Odcinki ulic mają być kolejno otwierane po przejechaniu patrolu zamykającego wyścig i uprzątnięciu trasy. Przyjazd kolarzy na metę planowany jest na godz. 16.45.

Wyjazd z centrum Katowic będzie możliwy ul. Sokolską, następnie zjazdem do tunelu w kierunku Sosnowca, a także ulicami Szkolną, Warszawską i Damrota do autostrady A4. Na węźle Francuska wjazd na autostradę A4 możliwy będzie w każdym kierunku.

W związku z Tour de Pologne przystanki zlokalizowane w śródmieściu Katowic będą zamknięte od godz. 10.30 do 18. Informacje dotyczące poszczególnych tras linii autobusów oraz tramwajów można znaleźć na stronie KZK GOP.

Osoby podróżujące MZK Tychy muszą udać się na przystanek Brynów-Pętla, jeśli chcą się dostać do Mikołowa, lub na Zawodzie-Waleriana, w przypadku powrotu do Tychów. Lepszym rozwiązaniem może być podróż pociągiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast