Nowy numer 3/2019 Archiwum

Nieprzejezdne centrum

Od 3 do 9 sierpnia odbywa się 71. odsłona Tour de Pologne. W środę kolarze będą finiszowali w Katowicach, co wiąże się z wieloma utrudnieniami.

Najdłuższej utrudnienia potrwają na al. Korfantego, gdzie już o godz. 5 rano zostanie częściowo wstrzymany ruch. Około 11.30 nastąpi pełne zamknięcie ruchu na rundzie okrężnej kończącej IV etap w Katowicach, którą tworzą ulice: Chorzowska, rondo Ziętka, Pętla Słoneczna, al. Korfantego - linia mety, al. Roździeńskiego, Dudy Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, Francuska, Ceglana, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Sądowa, Goeppert- Meyer, Grundmana.

Zamknięty zostanie wjazd z autostrady A4 na węzeł Mikołowski w kierunku centrum. Odcinki ulic mają być kolejno otwierane po przejechaniu patrolu zamykającego wyścig i uprzątnięciu trasy. Przyjazd kolarzy na metę planowany jest na godz. 16.45.

Wyjazd z centrum Katowic będzie możliwy ul. Sokolską, następnie zjazdem do tunelu w kierunku Sosnowca, a także ulicami Szkolną, Warszawską i Damrota do autostrady A4. Na węźle Francuska wjazd na autostradę A4 możliwy będzie w każdym kierunku.

W związku z Tour de Pologne przystanki zlokalizowane w śródmieściu Katowic będą zamknięte od godz. 10.30 do 18. Informacje dotyczące poszczególnych tras linii autobusów oraz tramwajów można znaleźć na stronie KZK GOP.

Osoby podróżujące MZK Tychy muszą udać się na przystanek Brynów-Pętla, jeśli chcą się dostać do Mikołowa, lub na Zawodzie-Waleriana, w przypadku powrotu do Tychów. Lepszym rozwiązaniem może być podróż pociągiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy