Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jedna oferta na zadaszenie stadionu

Zadania chce podjąć się niemiecka firma. Oszacowany przez nią koszt jest o 25 mln zł wyższy niż ustalony w ogłoszeniu przetargowym.

W ponownym przetargu na ukończenie zadaszenia Stadionu Śląskiego do Urzędu Marszałkowskiego trafiła jedna oferta. Niemiecka firma Pfeifer Seil und Hebentechnik zaoferowała cenę ok. 70 mln zł netto. W ogłoszeniu przetargowym koszt tego zadania oszacowano na 45,3 mln zł netto.

Oferta firmy jest wyższa niż kwota określona w przetargu głównie ze względu na dokonaną przez potencjalnego wykonawcę wycenę ryzyka. Firma szacowała je, biorąc m.in. pod uwagę udzielaną gwarancję - 60 miesięcy dla montażu konstrukcji oraz 180 miesięcy dla zabezpieczenia antykorozyjnego. Oferta ma być poddana badaniu, ostateczne rozstrzygnięcie przetargu nastąpi do 15 sierpnia.

To drugi już przetarg na dokończenie zadaszenia stadionu po awarii z 2011 r. Obejmuje on m.in. badanie lin, które pozostały na budowie i określenie ich przydatności do ponownego wykorzystania, montaż konstrukcji zadaszenia widowni z pokryciem z poliwęglanu oraz monitoring konstrukcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama