Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na Jasną Górę z GN i Radiem eM

Radio eM 107,6 FM rusza ze studiem pielgrzymkowym.

Na Jasną Górę z GN i Radiem eM   68. Pielgrzymka Rybnicka przed wsią Wilcza w drodze na Jasną Górę Przemysław Kucharczak /Foto Gość Kto nie może pójść pieszo na Jasną Górę w Pielgrzymce Archidiecezji Katowickiej, czyli 69. Pielgrzymce Rybnickiej, może pielgrzymować duchowo. Może to być łatwiejsze dzięki naszej internetowej stronie: katowice.gosc.pl, oraz Radiu eM 107,6 FM, które będzie prowadzić studio pielgrzymkowe.

Pielgrzymka startuje z Rybnika w środę 30 lipca po to, żeby w sobotę 2 sierpnia dotrzeć pod mury Jasnej Góry. O 15.00 w sobotę abp Wiktor Skworc będzie tam przewodniczył Mszy św. w intencji wszystkich pielgrzymów i rodzin archidiecezji katowickiej. Są zaproszeni wszyscy mieszkańcy archidiecezji, także ci, którzy dojadą samochodami czy autokarami.

W noc z soboty na niedzielę na Jasnej Górze Ślązacy wezmą jeszcze udział w czuwaniu, którego część do północy jest prowadzona przez młodzież w bardzo dynamiczny sposób, z uwielbieniem Boga i świadectwami. W samą niedzielę 3 sierpnia pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. o 9.30 w kaplicy cudownego obrazu, podczas której dwoje idących z Rybnika pielgrzymów zawrze ślub, oraz we wspólnym uwielbieniu Boga około południa u stóp jasnogórskich wałów.

Studio pielgrzymkowe w Radiu eM zacznie nadawać jeszcze przed startem pielgrzymki. Od poniedziałku 28 lipca do piątku 2 sierpnia plan na antenie jest taki: 9.30 – wyruszamy na pielgrzymi szlak – rozmowy na antenie z kierownikami pielgrzymek: rybnickiej ks. Markiem Bernackim i katowickiej ks. Zygmuntem Klimem (m.in. zapowiedzi trasy, tematu dnia, planowanych wydarzeń). 12.30 i 17.10 – relacje z trasy – dźwięki reporterskie, goście w studiu, rozmowy telefoniczne z pielgrzymami, pielgrzymowanie duchowe. W sobotę 3 sierpnia o 15.00 – transmisja Mszy św. z Jasnej Góry.

Jak co roku także na naszej stronie: katowice.gosc.pl znajdą Państwo nie tylko codzienne relacje, ale też bardzo obszerne galerie zdjęć z każdego dnia na Pielgrzymce Rybnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama