Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rusz z młodymi archidiecezji na Jasną Górę

Pielgrzymka potrwa od 28 do 31 sierpnia. Zapisy ciągle trwają.

Młodzieżowa pielgrzymka archidiecezji katowickiej Szlakiem Orlich Gniazd rusza już po raz 8. Dla młodszych pątników to prawdopodobnie najlepsze zakończenie wakacji, dla ich starszych kolegów – dobre przygotowanie do rozpoczynającego się miesiąc później roku akademickiego.

Wspólna droga rozpocznie się 28 sierpnia. Młodzi ruszą pociągiem z Katowic do Zawiercia, a stamtąd pójdą już pieszo do celu. – Ciekawe jest to, że pierwszego dnia śpimy w stodołach w Mirowie. W drugi – w sali gimnastycznej w Zrębicach, a w trzeci – u sióstr w Częstochowie. Standard narasta z każdym dniem – mówi Tomasz Kandzia, główny organizator.

Młodzi idą polami, lasami, śpiewają, rozmawiają, organizują bitwy na szyszki, mecz piłki nożnej, rozważają fragmenty z Pisma Świętego, modlą się Różańcem, uczestniczą we Mszy św. w plenerze. Mają też bardzo dobre zabezpieczenie medyczne – Tomek jest lekarzem, a razem z nim w drogę ruszają jego koledzy po fachu oraz studenci medycy.

Pątnikom w drodze towarzyszą młodzieżowi kapłani – ks. Marcin Wierzbicki, ks. Krzysztof Biela i ks. Jacek Plech. Być może będzie ich więcej. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się 25 sierpnia po Mszy o godz. 18.30 w kościele Mariackim w Katowicach.

Zapisy do 25 sierpnia: tkandzia1@gmail.com lub pod nr. tel.: 608 734 177, koszt: 60 zł.

Fanpage na Facebooku: VIII Pielgrzymka Młodzieży Szlakiem Orlich Gniazd.

Zobacz także filmik promocyjny przygotowany przez młodych:


VIII Pielgrzymka Młodzieży Szlakiem Orlich Gniazd do Częstochowy - zaproszenie!
Adam Kania

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama