Nowy numer 25/2018 Archiwum

Boguckie portrety

Happening uliczny "Portret mieszkańców Bogucic" odbywa się w Katowicach-Bogucicach. Każdy zainteresowany mieszkaniec tej dzielnicy zostanie uwieczniony na fotografii. Odbędzie się też niedzielna prezentacja zdjęć na fasadzie budynku MDK Bogucice-Zawodzie.

„Portret mieszkańców Bogucic” jest projektem, który zwyciężył w konkursie „Teraz My”, organizowanym przez Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie. Chodziło o wsparcie oddolnej inicjatywy mieszkańców. – Sprowadzając się na Śląsk, spojrzałam okiem na sytuację, w jakiej się znalazłam i dostrzegłam piękno oraz walory tego miejsca, jak również ludzi, którzy tutaj mieszkają. Postanowiłam napisać taki projekt i zaangażowałam w niego znajomych – mówi organizatorka tego wydarzenia Małgorzata Gwiazdonik.

W skład projektu wchodzą happening fotograficzny oraz prezentacja multimedialna składająca się z portretów mieszkańców i fotografii dzielnicy, co ma tworzyć spójną opowieść o tym miejscu. Finał tej akcji odbędzie się w niedzielę 20 lipca o godz. 21.15, a zdjęcia zostaną zaprezentowane na fasadzie budynku Domu Kultury Bogucice– Zawodzie.

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogą wziąć udział w projekcie w czwartek 17 lipca i piątek 18 lipca. Będą mogli zostać sfotografowani na przystanku przy ul. Markiefki, od godz. 8 do 16. – Chcemy zachęcić do tego mieszkańców Bogucic, ponieważ naszym głównym celem jest integracja ludzi. Istnieje wśród nich potrzeba współdziałania, współtworzenia. Boją się jednak, czy ktoś będzie chciał za to pieniędzy albo czegoś będzie oczekiwać. My chcemy zrobić to bezinteresownie dla ludzi i o ludziach, a także pokazać, że młodzi mają pomysły i chcą je realizować – zachęca M. Gwiazdonik.

Organizatorem  tego wydarzenia jest Nieformalna Grupa Kulturalna w składzie: Agnieszka Basista, Małgorzata Gwiazdonik, Janusz Muller, Michał Mania. Pomagają także fotografowie Danuta Góra oraz Justyna Fryt oraz Miejski Dom Kultury Bogucice–Zawodzie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama