Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zobacz także

 • slezan84
  12.07.2014 21:31
  Ta 16 osobowa kontrmanifestacja świadczy o tym, że kończy się dominacja centralistycznego myślenia. Autonomia to nic innego jak realizacja zasady pomocniczości, tak bardzo zakorzenionej w społecznej nauce Kościoła Katolickiego.
  RAŚ kolejny raz pokazał swoją siłę. W połączeniu ze Związkiem Górnośląskim zmiecie partie procentralistyczne, PO i PiS z regionalnej sceny politycznej.
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  12.07.2014 22:06

  Gorzelik zamiast wystrzeliwać z armaty, powinien się - wystrzelić. Jak baron Münchhausen. Tam gdzie autonomie są coraz powszechniejsze. Może do Donbasu? Może na Krym? Jest gdzie, do wyboru, do koloru.

   

  doceń 9
 • Alpejski
  13.07.2014 15:09
  Może daleko by nie zaleciał, ale "opowiadaczem" jest większym niż sławny baron.
  A tak na serio, przed wojną Wielkopolska i Śląsk cieszyły się autonomią. Niestety bardzo krótko. Wielkopolska parę miesięcy, a Śląsk praktycznie do objęcia władzy przez Grażyńskiego.

  Ten właśnie człowiek odpowiedzialny był za upadek wizerunku Państwa Polskiego na Śląsku przedwojennym.
  Psychopatyczna osobowość z manią wielkości, niemająca pojęcia o śląskiej historii i gardząca Ślązakami. Niestety jak czytuję wypowiedzi Gorzelika, to zdaje mi się, że tak samo myśli o Polsce i Polakach (choć sam nie Ślązok).

  Szkoda, bo moim skromnym zdaniem czas podziałów minął. Ale może te podziały są komuś potrzebne? Dziel i rządź - mawiali Rzymianie…
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama