GN 32/2018 Archiwum

Zginął 39-letni górnik

Jego ciało znaleziono w kopalni "Rydułtowy-Anna", 1000 m pod ziemią.

39-letniego górnika znaleziono bez oznak życia przy stacji zwrotnej przenośnika taśmowego w poniedziałek 7 lipca o godz. 15.11 w KWK "Rydułtowy-Anna", należącej do KW SA. Natknął się na niego pracownik następnej zmiany, która dopiero rozpoczynała pracę.

Górnik, który zginął 7 lipca, obsługiwał w kopalni inny przenośnik niż ten, przy którym go znaleziono. Mężczyzna miał ponad 20-letni staż zawodowy w górnictwie. Lekarz stwierdził zgon, którego przyczynę określił wstępnie jako urazy klatki piersiowej i narządów wewnętrznych.

To już 14. wypadek śmiertelny w polskim górnictwie w bieżącym roku, w tym 11. w górnictwie węgla kamiennego. W ubiegłym roku w polskim górnictwie było 21 wypadów śmiertelnych (14 w górnictwie węgla kamiennego).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • 777
  09.07.2014 13:37

  Górnicy !
  Jeśli się na szychcie
  Cokolwiek Wam stanie,
  Po wyjeździe idźcie,
  Z A R A Z na badanie.

  Górnictwo na Świecie,
  Bez wyjątku, wszędzie,
  Przed Wami istniało,
  Po Was istnieć będzie.

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama