GN 24/2018 Archiwum

VII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek", Radzionków, 29 sierpnia do 3 września

Organizatorzy festiwalu podjęli współpracę z ZPiT "Śląsk" z Koszęcina oraz z organizatorem Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w Katowicach. Dzięki temu goście "Fyrtka", a także gospodarz, czyli ZPiT "Mały Śląsk", będą występować w Radzionkowie, ale również w Koszęcinie i Katowicach.

Podczas 7. edycji festiwalu pojawią się goście z Białorusi, Bułgarii i Macedonii. Będą to dziecięce zespoły folklorystyczne: Zespół Folklorystyczny "Zorachka" z Narodowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży w Mińsku na Białorusi, Zespół Folklorystyczny "Lovech", działający od 1966 roku w Bułgarii, oraz Zespół Folklorystyczny "Kitka", działający od 1975 roku w miejscowości Istibanja w Macedonii.

Miejsce: Centrum Kultury "Karolinka".

Plan festiwalu:

  • 30.08 - Występy wyjazdowe w Koszęcinie.
  • 31.08 - Występy wyjazdowe w miastach powiatu tarnogórskiego.
  • 01.09 - Wyjazd gości zagranicznych do Krakowa - zwiedzanie miasta.
  • 03.09 - Gala kończąca VII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek".
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama