Nowy numer 33/2018 Archiwum

Statek zakotwiczył przy basenie

W parku Słupna w Mysłowicach otwarto, po tygodniach prac związanych z pierwszym etapem remontu, kąpielisko. Od teraz zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Po latach dzierżawy kąpielisko wróciło do miasta w opłakanym stanie, obiekt bardzo podupadł. Nowy zarządca, którym  jest MOSiR, postanowił stopniowo przywrócić blask temu miejscu. W ciągu kilku tygodni m.in. odnowiono i odmalowano nieckę basenu, naprawiono zjeżdżalnię, a także wyremontowano okrąglak i sanitariaty.

Kąpielisko nabrało również bardziej estetycznego wyglądu - odremontowano i odmalowano zniszczone elementy. Pojawiły się tam także kamery monitoringu oraz hotspot, dzięki któremu każdy z odpoczywających na kąpielisku będzie mógł swobodnie korzystać z internetu.

Dla dzieci zaś stworzono nowoczesny plac zabaw w formie... wielkiego statku. Mogą się tu wspinać i zjeżdżać do piasku. Obok postawiono domek do zabaw i zjeżdżalnię dla maluchów. Docelowo w ich pobliżu pojawią się także duża piaskownica, huśtawki i siłownia na wolnym powietrzu.

Wstęp na kąpielisko jest darmowy dla wszystkich przez cały sezon.

Plac zabaw na Słupnej   Plac zabaw na Słupnej Danuta Sowa /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama