Nowy numer 4/2021 Archiwum

Statek zakotwiczył przy basenie

W parku Słupna w Mysłowicach otwarto, po tygodniach prac związanych z pierwszym etapem remontu, kąpielisko. Od teraz zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Po latach dzierżawy kąpielisko wróciło do miasta w opłakanym stanie, obiekt bardzo podupadł. Nowy zarządca, którym  jest MOSiR, postanowił stopniowo przywrócić blask temu miejscu. W ciągu kilku tygodni m.in. odnowiono i odmalowano nieckę basenu, naprawiono zjeżdżalnię, a także wyremontowano okrąglak i sanitariaty.

Kąpielisko nabrało również bardziej estetycznego wyglądu - odremontowano i odmalowano zniszczone elementy. Pojawiły się tam także kamery monitoringu oraz hotspot, dzięki któremu każdy z odpoczywających na kąpielisku będzie mógł swobodnie korzystać z internetu.

Dla dzieci zaś stworzono nowoczesny plac zabaw w formie... wielkiego statku. Mogą się tu wspinać i zjeżdżać do piasku. Obok postawiono domek do zabaw i zjeżdżalnię dla maluchów. Docelowo w ich pobliżu pojawią się także duża piaskownica, huśtawki i siłownia na wolnym powietrzu.

Wstęp na kąpielisko jest darmowy dla wszystkich przez cały sezon.

Statek zakotwiczył przy basenie   Plac zabaw na Słupnej Danuta Sowa /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama