Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nie żyje ks. Bernard Jarek

Zmarł emerytowany proboszcz w Pruchnej na Śląsku Cieszyńskim. Pogrzeb odbędzie się w Pruchnej w środę 9 lipca o 15.00.

Miał 73 lata. Pochodził z Łazisk Górnych. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1966 roku w katowickiej katedrze Chrystusa Króla z rąk bp. Herberta Bednorza. W Pruchnej posługiwał od 1987 roku. Miejscowi parafianie zapamiętali go jako gorliwego duszpasterza i troszczącego się o kościół i jego obejście gospodarza. W 2011 roku przeszedł na emeryturę.

Ostatnie lata jego życia były czasem naśladowania Chrystusa dźwigającego krzyż. Ks. Bernard Jarek przeszedł amputację nogi. Cierpiał z powodu otwartej, bolesnej rany na klatce piersiowej.

Podczas ostatniej hospitalizacji próbowano ulżyć jego cierpieniom, ale stan emerytowanego proboszcza niemal z dnia na dzień się pogarszał. Zmarł w poniedziałek 7 lipca kilka minut po 9.00.

Ostatnie chwile dane mu było spędzić w Pruchnej, której poświęcił połowę swojego kapłańskiego życia. Zmarł w skromnym mieszkaniu urządzonym nad salkami katechetycznymi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama