Nowy numer 24/2018 Archiwum

Diecezjalny gest dla ukraińskich dzieci

Wierni naszej archidiecezji przekazali ponad 100 tys. euro na wakacyjny wypoczynek prawie 1,5 tys. ukraińskich dzieci. Organizatorem letnich wyjazdów jest archidiecezja lwowska.

Jej metropolita abp Mieczysław Mokrzycki dziękuje za gest solidarności. - Jestem niezmiernie wdzięczny za tak ogromną pomoc. Jest to bardzo wysoka kwota, dzięki której ponad 1000 naszych dzieci bez ponoszenia opłat będzie mogło skorzystać z wakacji z Bogiem, odpocząć, oderwać się od często szarej rzeczywistości. Dziękuję również w imieniu dzieci - mówił.

Organizowane przez archidiecezję lwowską obozy i oazy w tym roku będą się odbywać w kilku ośrodkach na Ukrainie: Bojany, Bolszowce, Brzuchowice, Dolina, Jazłowiec, Przemyślany, Skole, Storożyniec. Takie formy spędzania wakacji cieszą się coraz większym zainteresowaniem w archidiecezji lwowskiej. - Po tych oazach i obozach dzieci wracają do domów zupełnie inne, dojrzalsze, chętne do pracy i odpowiedzialności za swoje działania, rozmodlone i pragnące gorącej przyjaźni z Bogiem - zwracają uwagę ukraińscy duszpasterze.

Katowicki metropolita abp Wiktor Skworc skierował do diecezjan prośbę o modlitwę, a także o ofiary na potrzeby ukraińskich wiernych. Udało się zebrać ponad 100 tys. euro. Po konsultacjach z Caritas Archidiecezji Lwowskiej podjęto decyzję, aby pieniądze przeznaczyć na wsparcie różnych form „wakacji z Bogiem”, organizowanych przez Kościół lwowski na terenie Ukrainy.

Abp Skworc, informując wiernych o przekazaniu zebranej sumy pieniędzy na wsparcie wakacyjnej akcji w archidiecezji lwowskiej, powiedział: - Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na pomoc dla Ukrainy, chciałbym podziękować: Bóg zapłać! Dzięki tej naszej ofierze wielu młodych ludzi będzie mogło skorzystać z wakacyjnego wypoczynku. Gdyby nie wypoczynek organizowany przez Kościół, wiele ukraińskich dzieci w ogóle nie miałoby wakacji, nigdzie by nie wyjechały.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama