Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nareszcie u siebie

NOSPR pożegnał się już z salą koncertową im. Grzegorza Fitelberga w Centrum Kultury Katowice. Od 20 sierpnia artystów czekają przenosiny do nowej siedziby, intensywne próby i strojenie sali. 1 października - koncert inauguracyjny.

23 czerwca w Hotelu "Monopol" w Katowicach odbyła się konferencja prasowa NOSPR podsumowująca poprzedni sezon i opisująca plany na kolejny. Opowiadali o nich Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor naczelny i programowy, Alexander Liebreich, dyrektor artystyczny, i dyrygent oraz architekt Tomasz Konior.

Dyrektor Wnuk-Nazarowa, podsumowując poprzedni sezon, podkreśliła, że był to czas występów utalentowanej polskiej (ale nie tylko) młodzieży. Wspomniała o koncertach, podczas których wystąpili znakomici muzycy. Wskazała, że wcześniej nie było możliwości zarówno finansowych, jak i lokalowych, aby móc zwiększyć liczbę koncertów, jednak wraz z powstaniem nowej siedziby harmonogram wydarzeń ma się "zagęścić". Ponadto dziękowała miastu Katowice za wkład finansowy w realizację wartego 265 mln zł projektu.

Przedstawiony został program na sezon 2014/2015, który obfituje w niezwykłe wydarzenia: koncerty Kwartetu Śląskiego, recitale mistrzowskie, koncerty Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia", a także wtorkowe kluby jazzowe czy środy młodych. Zapowiedziano także występ gwiazdy światowego formatu - Nicholasa Paytona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama