Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wiosna Kościoła

Od 20 do 22 czerwca spotykamy się w Piekarach Śl. Po co? By pokazać światu młode oblicze Kościoła.

Archidiecezjalne Święto Młodych na piekarskim wzgórzu będzie ważnym etapem duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016. - Poprzez wspólną modlitwę, sprawowanie sakramentów św., katechezę, śpiew i zabawę chcemy radośnie zaświadczyć o naszej wierze - mówią organizatorzy.

Spotkanie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rio na Śląsku". W zaproszeniu, adresowanym do młodzieży i jej duszpasterzy, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych, starszych ministrantów i animatorów, a także tegorocznych maturzystów i tych, którzy przyjęli w tym roku sakrament bierzmowania, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zachęcał młodych do uczestniczenia w Święcie.

"Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wielki dar dla całego Kościoła w Polsce. To również poważne zobowiązanie. Papież Franciszek spotykając się z polską młodzieżą zachęcał: Dobrze przygotujcie Światowe Dni Młodzieży! Chcąc jak najlepiej wypełnić tę prośbę Ojca Świętego, zacznijmy już dziś wspólną drogę duchowego przygotowania! Zapraszam Was zatem do Piekar Śląskich na tegoroczne Archidiecezjalne Święto Młodych. Liczę na Waszą obecność! Niech Archidiecezjalne Święto Młodych stanie się zwieńczeniem całorocznej pracy duszpasterskiej i katechetycznej, dziękczynieniem za niedawną kanonizację św. Jana Pawła II oraz ważnym etapem naszego duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży".

W ramach trzydniowego wydarzenia codziennie będą Eucharystia, modlitwa, katechezy i konferencje, zajęcia w namiotach kreatywności, nocne kino, koncerty i mnóstwo, mnóstwo dobrej zabawy. Zaśpiewają zespoły Albo i nie oraz Gospel Rain. Będzie i duchowo, i muzycznie, i sportowo, a nawet kulinarnie. Poprzez wspólną modlitwę, uwielbienie, śpiew i zabawę młodzi chcą radośnie zaświadczyć o swojej wierze i życiu z Panem Bogiem.

W czasie niedzielnej Mszy św. abp Wiktor Skworc udzieli błogosławieństwa dla Diecezjalnego Centrum ŚDM i roześle do posługi członków Rejonowych oraz Parafialnych Centrów ŚDM. Na ten czas młodzi "wypożyczają" krzyż ŚDM, który od Niedzieli Palmowej, wraz z nieodłączną ikoną Matki Bożej, peregrynuje po Polsce.

 

Wypowiedź ks. Krzysztofa Bieli, moderatora ds. nowej ewangelizacji

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama