Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. Piotr Zegrodzki

Był emerytowanym proboszczem parafii św. Barbary w Górze. Jego pogrzeb odbędzie się w niedzielę o godz. 16.

Zmarły kapłan miał 75 lat, z czego 50 przeżył w kapłaństwie. Urodził się 25 września 1939 r. w Kryrach. Święcenia diakonatu otrzymał 8 marca 1964 r. w Krakowie, a kapłańskie - kilka miesięcy później, 14 czerwca 1964 r., z rąk bp. Herberta Bednorza w Katowicach.

Był wikariuszem w następujących parafiach: św.św. Jana i Pawła Męczenników w Zabrzu-Makoszowach, św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Lyskach, Wszystkich Świętych w Pszczynie, św. Jana Chrzciciela w Rudzicy oraz św. Michała Archanioła w Michałkowicach. Z parafią św. Barbary w Górze związany był od ponad 30 lat (najpierw jako wikariusz-ekonom, a potem proboszcz).

Ks. Piotr Zegrodzki pełnił posługę katechety w szkole oraz wykładowcy w studium przedmałżeńskim. Opieką duchową służył chorym m.in. jako kapelan szpitala w Pszczynie. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki ojca duchownego dekanatu Miedźna. W lipcu 2004 r. został przeniesiony na emeryturę i zamieszkał w Górze.

Zmarł 12 czerwca. Pochowany zostanie na cmentarzu parafialnym w Górze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama