Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ruch Szensztacki ma 100 lat!

Ruch Szensztacki obchodzi setne urodziny. W Radlinie, dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, odbędą się diecezjalne obchody jubileuszu.

Wspólnota Ruchu Szensztackiego Archidiecezji Katowickiej zaprasza na diecezjalne obchody 100-lecia tegoż ruchu.

Uroczystości odbędą się w sobotę 14 czerwca o 9.30 w parafii św. Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śl. Jubileuszowej Mszy św. będzie przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Wspólne świętowanie przy ołtarzu i przy stole uświetni koncert zespołu Cordis.

Ruch Szensztacki jest międzynarodową wspólnotą katolicką. Powstał 18 października 1914 roku w Schönstatt w Niemczech. Jego założyciel Josef Kentenich był ojcem duchownym w pallotyńskim męskim internacie. Doszedł do wniosku, że, aby skutecznie głosić naukę Kościoła i świadczyć o Chrystusie, trzeba głębokiej formacji duchowej, zarówno osób duchownych, jak i świeckich.

We współdziałaniu Boga i człowieka zachodzi rozwój ludzkiej osobowości oraz duchowości. "To połączenie nieba z ziemią, kroczenie wspólną drogą nazywamy przymierzem miłości. Chcemy poważnie i dosłownie traktować naszą odpowiedzialność człowieka i chrześcijanina" - mówią członkowie ruchu. Szczególne miejsce w tej rzeczywistości zajmuje Maryja jako czysty wzór do naśladowania.

Wypowiedź ks. Krzysztofa Winklera, moderatora archidiecezjalnego Ruchu Szensztackiego:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama