Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ruch Szensztacki ma 100 lat!

Ruch Szensztacki obchodzi setne urodziny. W Radlinie, dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, odbędą się diecezjalne obchody jubileuszu.

Wspólnota Ruchu Szensztackiego Archidiecezji Katowickiej zaprasza na diecezjalne obchody 100-lecia tegoż ruchu.

Uroczystości odbędą się w sobotę 14 czerwca o 9.30 w parafii św. Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śl. Jubileuszowej Mszy św. będzie przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Wspólne świętowanie przy ołtarzu i przy stole uświetni koncert zespołu Cordis.

Ruch Szensztacki jest międzynarodową wspólnotą katolicką. Powstał 18 października 1914 roku w Schönstatt w Niemczech. Jego założyciel Josef Kentenich był ojcem duchownym w pallotyńskim męskim internacie. Doszedł do wniosku, że, aby skutecznie głosić naukę Kościoła i świadczyć o Chrystusie, trzeba głębokiej formacji duchowej, zarówno osób duchownych, jak i świeckich.

We współdziałaniu Boga i człowieka zachodzi rozwój ludzkiej osobowości oraz duchowości. "To połączenie nieba z ziemią, kroczenie wspólną drogą nazywamy przymierzem miłości. Chcemy poważnie i dosłownie traktować naszą odpowiedzialność człowieka i chrześcijanina" - mówią członkowie ruchu. Szczególne miejsce w tej rzeczywistości zajmuje Maryja jako czysty wzór do naśladowania.

Wypowiedź ks. Krzysztofa Winklera, moderatora archidiecezjalnego Ruchu Szensztackiego:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama