Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rodzinny festyn z konkretnym celem

Odbył się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Mysłowicach-Kosztowach pod hasłem: "Budujemy razem boisko sportowe".

Organizatorami 5. już Rodzinnego Festynu Parafialnego byli: grupy parafialne, Rada Osiedla, Bractwo Pielgrzymkowe, Klub Sportowy Unia Kosztowy, Ochotnicza Straż Pożarna i Mysłowicki Ośrodek Kultury.

O budowie boiska mówiono już wcześniej w szkołach i w kościele. Proboszcz ks. Andrzej Słabkowski zachęcał parafian do oddawania 1 proc. z podatku na ten cel, bo ma to być inwestycja nie tylko dla dzieci obecnych mieszkańców Kosztów, ale - w przyszłości - i dla dzieci tych dzieci.

Plakat z planem boiska, które ma powstać w Kosztowach przy gimnazjum, mogli oglądać wszyscy goście festynu, bo został umieszczony na widocznym miejscu pod sceną. W budowę - jak powiedział proboszcz - włączyli się mieszkańcy nie tylko Kosztów, ale również Dziećkowic i Krasów, bo i stamtąd do kosztowskiego Gimnazjum dojeżdżają uczniowie.

Festyn rozpoczął się od bloku gier i zabaw dla dzieci. Na scenie prezentowały się dzieci kosztowskie i młodzież gimnazjalna. Zagrał też zespół szantowy z Tychów. Można było pojeździć na koniach, do dyspozycji uczestników festynu był wóz strażacki ze zwyżką, która - podobnie, jak w poprzednich latach - cieszyła się powodzeniem i była oblegana do końca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama