Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Andrzej Tatarczyk

Był proboszczem parafii św. Józefa w Piekarach Śląskich-Józefce. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12 w kościele św. Józefa w Piekarach.

Ks. Tatarczyk zmarł w niedzielę w szpitalu w Bytomiu. Miał 63 lata, kapłanem był od 34 lat. Urodził się 20 października 1951 r. w Żorach.

Święcenia prezbiteratu przyjął 16 kwietnia 1981 roku w katowickiej katedrze z rąk bp. Herberta Bednorza. Pracował jako wikariusz w parafach: Ducha Świętego w Tychach, Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach, Matki Bożej Częstochowskiej w Wilchwach oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach.

W 1991 roku został mianowany administratorem, następnie wikarym parafii Wszystkich Świętych w Szerokiej. Był także administratorem parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Połomi oraz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie od 1994 roku służył jako proboszcz.

W latach 1998-2003 pełnił urząd wicedziekana dekanatu Jastrzębie-Zdrój. Od 2005 roku związany był z parafią św. Józefa w Piekarach Śląskich-Józefce, gdzie pracował jako proboszcz.

Jego pogrzeb odbędzie się 11 czerwca, ks. Tatarczyk zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama