GN 28/2018 Archiwum

Do nich należy Królestwo

Od 20 do 22 czerwca spotykamy się w Piekarach Śl. Po co? By pokazać światu młode oblicze Kościoła.

Przed rokiem, gdy młodzi z wszystkich kontynentów uczestniczyli w "Światowych Dniach Młodzieży" w Rio de Janeiro, śląska młodzież w łączności z papieżem Franciszkiem i swoimi rówieśnikami na drugiej półkuli przeżywała radosne święto. Kto był wtedy w Piekarach i uczestniczył w "Rio na Śląsku!", pamięta, że był to czas wielkiego uwielbienia i głębokiej modlitwy, ale także szalonej zabawy, nawiązywania nowych relacji i potężnej dawki dobrej muzyki. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zachęcał wtedy, by takie wydarzenie odbywało się cyklicznie w Piekarach.

Kując żelazo, organizatorzy, czyli Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, w osobach duszpasterza młodzieży ks. Marcina Wierzbickiego i moderatora ds. nowej ewangelizacji ks. Krzysztofa Bieli oraz całego zastępu współorganizatorów i pomocników, zaprasza na Archidiecezjalne Święto Młodych, które odbędzie się na piekarskim wzgórzu od 20 do 22 czerwca. Wspólne świętowanie będzie ważnym etapem duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. W tym roku przygotowania odbywają się pod hasłem: "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie".

Ks. Krzysztof Biela (z prawej) i ks. Marcin Wierzbicki   Ks. Krzysztof Biela (z prawej) i ks. Marcin Wierzbicki Aleksandra Pietryga /GN

W ramach trzydniowego wydarzenia codziennie będą Eucharystia, modlitwa, katechezy i konferencje, zajęcia w namiotach kreatywności, nocne kino, koncerty i mnóstwo, mnóstwo dobrej zabawy. Zaśpiewają zespoły Albo i nie oraz Gospel Rain. Będzie i duchowo, i muzycznie, i sportowo, a nawet kulinarnie. Poprzez wspólną modlitwę, uwielbienie, śpiew i zabawę młodzi chcą radośnie zaświadczyć o swojej wierze i życiu z Panem Bogiem.

W czasie niedzielnej Mszy św. abp Wiktor Skworc udzieli błogosławieństwa dla Diecezjalnego Centrum ŚDM i roześle do posługi członków Rejonowych oraz Parafialnych Centrów ŚDM. Na ten czas młodzi "wypożyczają" krzyż ŚDM, który od Niedzieli Palmowej, wraz z nieodłączną ikoną Matki Bożej, peregrynuje po Polsce.

Szczegółowe informacje i program TUTAJ. Formularz zgłoszeniowy TUTAJ. Zapisy do 15 czerwca.  

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama