Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ze Śląska pieszo do Częstochowy

Ruszyły zapisy na 69. Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Ze Śląska pieszo do Częstochowy   Pielgrzymka Rybnicka na polach między Książenicami a Wilczą Przemysław Kucharczak /GN Odbędzie się 30 lipca – 3 sierpnia. Jest to jednocześnie Pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej. Jej tegorocznym hasłem jest: „Wierzyć jak Maryja”. - Będziemy w czasie naszego marszu podpatrywać Maryję i to, jak wyglądała Jej wiara. Konferencje będzie dla nas codziennie głosił ks. Przemek Słaboń z katowickiej kurii - zdradza ks. Marek Bernacki, kierownik Pielgrzymki Rybnickiej.

W tej pielgrzymce co roku uczestniczy około 4 tys. ludzi. Idą w niej nie tylko Ślązacy. Zdarza się, że przyjeżdżają na nią nawet goście z Warszawy, którzy mają akurat tylko te kilka dni urlopu i którym odpowiada atmosfera śląskiej pielgrzymki. W zeszłym roku z Rybnika na Jasną Górę szła też m.in. rodzina z Francji. - Są naszą pielgrzymką zafascynowani. W tym roku wybierają się po raz drugi, w nieco innym składzie, przywożą swoich kolejnych francuskich przyjaciół - mówi ks. Bernacki. - Szykuje się też pielgrzymkowy ślub. Na naszej niedzielnej Mszy św. na Jasnej Górze 3 sierpnia pobiorą się młodzi, którzy poznali się 7 lat temu właśnie na Pielgrzymce Rybnickiej - dodaje.

Pielgrzymi wyruszą na szlak z rybnickiej bazyliki św. Antoniego o poranku w środę 30 lipca. Na Jasną Górę wmaszerują w sobotę 2 sierpnia. Odbędzie się wtedy Msza św. na wałach. Najtwardsi pielgrzymi mogą też uczestniczyć w nocnym czuwaniu w kaplicy Matki Bożej. To czuwanie, prowadzone w dynamiczny sposób przez śląską młodzież, jest dla wielu sporym przeżyciem. Ostatnim punktem programu będzie Msza święta dla pielgrzymów rano w niedzielę 3 sierpnia.

Zapisy

Przy zapisie każdy pielgrzym dostanie chustę pielgrzymkową, plakietkę i informator pielgrzyma z kuponami na zupę. Zapisy do wszystkich grup odbywają się w 3 miejscach:

1. Biuro "San Antonio", DH "Hermes", III p., Chrobrego 6, Rybnik (codziennie od poniedziałku do piątku 9.30–16.30);

2. Centrum Pielgrzymkowe "Nowiny" - parafia MB Częstochowskiej, Pilarczyka 5, Rybnik (od poniedziałku do piątku 8–10, wtorek i czwartek 16–18);

3. Kancelaria przy parafii św. Jadwigi Śl. - Rybnik-Nowiny (od poniedziałku do soboty: 8.30–10 i 16–18 bez soboty).

Poszczególne parafie przyjmują też zapisy już do swoich grup.

Kancelaria przy bazylice św. Antoniego w Rybniku przyjmuje zapisy do grup 1, 2 i 3;

Parafia NSPJ Boguszowice – gr. 3;

Parafia Chwałowice – gr. 4;

Parafia Niedobczyce – gr. 4;

Parafia Pszów – gr. 5;

Parafia Rydułtowy, św. Jerzy – gr. 5;

Parafia Wodzisław, św. Herbert – gr. 7;

Parafia Jastrzębie, NMP Matki Kościoła – gr. 8.

Ponadto do swoich grup zapisują:

Parafia Książenice – dla dekanatu Dębieńsko;

Parafia Paruszowiec;

Parafia Golejów;

Parafia Wilcza;

Parafia Ochojec;

Parafia Orzepowice;

Parafia Popielów;

Parafia Gaszowice;

Parafia Rój;

Parafia Rowień;

Parafia Rogoźna;

Parafia Gierałtowice;

Parafia Łaziska Średnie;

Parafia Gołkowice.

Koszt udziału w pielgrzymce: 35 zł wpisowe + 15 zł bagaż. Dzieci i młodzież: 30 zł + 15 zł bagaż. Jeśli idą oboje rodzice, dzieci - gratis.

Więcej na: www.pielgrzymka.rybnik.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama