Reklama

Emaus spotka się w Mikołowie

W niedzielę Domowy Kościół podzieli się radością zmartwychwstania na wspólnym świętowaniu rodzin.

To już tradycja. Od 24 lat Ruch Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie archidiecezji katowickiej spotyka się w jedną z niedziel Wielkanocy, aby dzielić się wiarą w Jezusa Chrystusa i wspólnie cieszyć się Jego zmartwychwstaniem.

Najbliższe spotkanie z cyklu "Emaus" odbędzie się w niedzielę w parafii św. Wojciecha ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2 w Mikołowie. Rozpocznie się o 13.15. O 14.00 uczestnicy będą mogli przeżyć Eucharystię sprawowaną przez abp. Wiktora Skworca.

Po Mszy Świętej rodziny prowadzone przez orkiestrę KWK „Halemba - Wirek” wyruszą w barwnym korowodzie na obiekty MOSiR-u Mikołów. Tam przygotowane będą  gry i zabawy.

Domowy Kościół naszej archidiecezji to aktualnie 1060 rodzin skupionych w 236 kręgach (małych grupach po 4-6 małżeństw). Małe grupy (kręgi) spotykają się z kapłanem co miesiąc, aby wspólnie się modlić, dzielić Słowem Bożym oraz rozmawiać na tematy wiary i życia małżeńsko-rodzinnego. Ta synteza wiary i życia owocuje umocnieniem małżeństwa, udzielaniem sobie wzajemnego wsparcia między małżeństwami oraz pogłębieniem wiary w rodzinie.

Ruch jest wspólnotą dla tych małżeństw i rodzin, które chcą angażować - dorosłych i dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..