Nowy numer 23/2021 Archiwum

II Piekarski Festiwal "Na pielgrzymich szlakach", Piekary Śl., 6-7 czerwca

Dwa dni dla miłośników pielgrzymek, wycieczek, wypraw pieszych, rowerowych i nie tylko.

Festiwal rozpocznie się od przemarszu szlakiem Via Regia z parafii p.w. św. Jakuba w Sączowie do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Na początek litania do św. Jakuba i oddanie czci relikwiom, a dzień zakończy Mszą Świętą. Podczas przejścia szlakiem Via Regia będzie istniała możliwość zwiedzania schronu bojowego w Dobieszowicach.

7 czerwca przewidziana jest część prelekcyjna. Podczas czterech prezentacji zaproszeni wybitni goście przedstawią swoje ogromne doświadczenie pielgrzymkowe i zachęcą innych do tej formy pobożności. Będziemy pielgrzymować na różne sposoby nie tylko po Europie, ale i po dalekiej i bliższej Azji, głębokiej Afryce oraz po Ameryce Łacińskiej.

W czasie trwania Festiwalu możliwe będzie zwiedzanie Muzeum Sanktuaryjnego. Ponadto dla gości otwarte będą trzy stoiska. Na pierwszym z nich przedstawiona będzie oferta Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Archidiecezji Katowickiej. Kolejne stoisko poświęcone będzie promocji Miasta Piekary Śląskie. Ostatnie stoisko stanowić będzie stoisko sanktuaryjne. We współpracy z Śląską Organizacją Turystyczną przy pomocy broszur informacyjnych, map i przewodników promowane będzie również województwo śląskie.

Program II Piekarski Festiwal "Na pielgrzymich szlakach" na plakacie:

II Piekarski Festiwal "Na pielgrzymich szlakach", Piekary Śl., 6-7 czerwca  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama