Śląska lekcja dla Zambii

Pielgrzymi piekarscy wzięli udział w Godzinie Młodzieżowej na kalwaryjskim wzgórzu.

To był radosny czas uwielbienia Boga, okazja do wsłuchania się w mocne, męskie świadectwa wiary i życia z Chrystusem. Andrzej Lewek opowiedział o grupie mężczyzn, którzy powierzyli swoje życie Jezusowi Chrystusowi, walczą o życie z Bogiem w swoich rodzinach, czasem się razem modlą i mocno wspierają. To Mężczyźni św. Józefa, duchowe męskie przebudzenie, sieć facetów, która korzeniami sięga Stanów Zjednoczonych. - Przeciętny mężczyzna spędza 2 godziny dziennie przed telewizorem. To czas zmarnowany - przekonuje A. Lewek.

Dariusz Jabłoński jest zapaśnikiem, mistrzem świata i Europy, złotym medalistą olimpijskim. Jego kariera została przerwana po igrzyskach olimpijskich w Atenach. Ten dramatyczny moment stał się początkiem jego powrotu do Pana Boga i odnowy duchowej. - Wołałem do Jezusa: Zrób coś z moim życiem, uratuj mnie! I On odpowiedział. Zaczęły się dziać cuda.

Dawid Drapacz dał świadectwo życia z Chrystusem w małżeństwie i rodzinie. Opowiadał o bólu straty pierwszego dziecka. Opowiadał o narzeczeństwie, o tym, że niełatwo było zachować czystość przed ślubem. - Ale udało się i jesteśmy teraz wdzięczni za to z żoną - mówił.

Śląska lekcja dla Zambii   Abp Ignatius Chama z Zambii Aleksandra Pietryga /GN Świadectwom przysłuchiwał się abp Ignatius Chama z Zambii. Afrykańczyk był zszokowany liczbą mężczyzn w Piekarach. Dzień wcześniej, podczas kongresu misyjnego w Chwałowicach, szacował, że przyjdzie ich około 1000. - Opowiem o tym z Zambii - obiecał. - U nas mężczyźni mają sto wymówek, żeby wykręcić się od praktyk religijnych.

Arcybiskup zwrócił uwagę na pewne podobieństwo pomiędzy śląskimi mężczyznami a Zambijczykami. - Oni tak jak wy pracują na kopalniach, także borykają się z górniczymi trudnościami, zagrożeniami w kopalniach, brakiem godziwej płacy - mówił. - Ale wy przychodzicie z problemami do Matki Bożej, jej zawierzacie swoją pracę, rodzinę, życie. To lekcja, którą zabieram ze sobą do Zambii.

Przez cały czas trwania Godziny Młodzieżowej mężczyźni podpisywali się pod inicjatywą "Stop pedofilii", która ma powstrzymać projekty wprowadzenia edukacji seksualnej typu "B" w polskich szkołach. Organizatorzy zebrali 2,7 tys. podpisów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..