Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kardynał Dziwisz do Ślązaków

Wołajcie: nie narzucajcie nam obcej ideologii, niszczącej nasze rodziny! - powiedział kard. Stanisław Dziwisz na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach.

Kiedy tylko wybrzmiało potężne "Szczęść Boże!", które trzykrotnie dobyło się z tysięcy męskich gardeł, kardynał Dziwisz, przewodniczący Mszy św. w Piekarach Śląskich, skomentował to: - Te słowa zawierają w sobie siłę Ślązaków i program ich życia.

Metropolita krakowski podziękował Ślązakom za to, że ufundowali kaplicę piekarską w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie-Łagiewnikach. - Kraków, archidiecezja i biskup dziękują za ten dar ofiarny z racji kanonizacji - powiedział. Dodał, że w kaplicy zawisła kopia obrazu Matki Bożej Piekarskiej. - Nie zostawiajcie jej samej. Odwiedzajcie ją również w Krakowie - powiedział.

Według kard. Stanisława Dziwisza, w Piekarach formowały się w przeszłości i formują się dzisiaj sumienia Polski. - Wołajcie głośno: My chcemy Boga! My chcemy prawdziwej wolności! Nie narzucajcie nam obcej ideologii, niszczącej nasze rodziny! - powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama