Nowy numer 24/2021 Archiwum

Siła w chłopach!

W wigilię Dnia Matki mężczyźni i młodzieńcy przyjdą do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Przybędą ze wszystkich parafii archidiecezji katowickiej, seminarium duchownego, męskich zgromadzeń zakonnych. Niektórzy z nich pielgrzymują tu regularnie od kilkudziesięciu lat.

W tym roku pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. towarzyszyć będzie hasło roku duszpasterskiego: "Rodzina miłością wielka".

Zapraszając diecezjan do górnośląskiego sanktuarium metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał: „Podczas dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców sprawy małżeństw i rodzin zawierzymy orędownictwu Matki Bożej czczonej w piekarskim wizerunku. Podziękujemy także Bogu za kanonizację papieży Jana XXIII i Jana Pawła II”.

Razem z mężczyznami modlić się będą biskupi metropolii górnośląskiej oraz kard. Stanisław Dziwisz i kard. Zenon Grocholewski.

Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, uważany za jednego z najwybitniejszych znawców prawa kanonicznego, bliski współpracownik Jana Pawła II, Benedykta XVI, a teraz papieża Franciszka, wygłosi słowo do pielgrzymów.

Zapraszamy w niedzielę wieczorem do przeczytania relacji i obejrzenia galerii zdjęć z pielgrzymki na stronie: katowice.gosc.pl.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

8.00 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.30 - Różaniec ze św. Janem Pawłem II

9.30 - Przybycie Biskupów do bazyliki, litania do MB Piekarskiej i procesja z obrazem na wzgórze

ok. 10.30 - Msza Święta pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza

13.30 Godzina młodzieżowa

15.00 Utwór muzyczny pt. "Nieszpory Piekarskie"

 

Zaproszenie do Piekar Śl. abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego i ks. Romana Chromego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego katowickiej kurii:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama