Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Franklin Graham w Katowicach

W czwartek odbędzie się spotkanie ekumeniczne z udziałem znanego pastora amerykańskiego Franklina Grahama, który przyjedzie do Katowic na zaproszenie abp. Wiktora Skworca. Wizyta F. Grahama związana jest z 36. rocznicą pobytu i ewangelizacji jego ojca Billy'ego Grahama w katowickiej katedrze.

Spotkania ewangelizacyjne Billy’ego Grahama, festiwale Franklina Grahama i wystąpienia Willa Grahama cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie.

Billy Graham głosił Dobrą Nowinę niemal 215 milionom ludzi podczas setek wyjazdów misyjnych, spotkań ewangelizacyjnych w Ameryce Północnej i w innych częściach świata. Od 1989 r. jego syn Franklin przemawiał na ponad 160 festiwalach ewangelizacyjnych w 37 stanach i 40 krajach. Will należy do trzeciego pokolenia Grahamów prowadzących działalność ewangelizacyjną pod sztandarem Stowarzyszenia Billy’ego Grahama.

W ramach spotkania odbędzie się niezwykły koncert w wykonaniu Trzeciej Godziny Dnia i Beaty Bednarz z zespołem. Przewidywany czas trwania: 17.45- 21.00. Miejsce: archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach.

Festiwalowi towarzyszyć będą również międzywyznaniowe sympozjum ekumeniczne "Krzyż symbolem nadziei i jedności", które odbędzie się na Wydziale Teologicznym UŚ, oraz wystawa fotograficzna poświęcona działalności Billy'ego i Franklina Grahamów.

Godzinowy plan koncertu oraz wystąpienia pastora:

17.45 Koncert – Beata Bednarz z zespołem

18.30 Powitanie i modlitwa

18.40 Czytanie z pisma świętego

18.50 Wstęp – John & Anie Barbour oraz Franklin Graham

19.00 Przesłanie – Franklin Graham

19.40 Odpowiedź na wezwanie kaznodziei (doradztwo)

20.00 Modlitwa końcowa i błogosławieństwo

20.05 Pieśń uwielbienia TGD i Beaty Bednarz

Załącznik: wypowiedź ks. Adam Paliona, przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Ekumenicznej i Dialogu Międzyreligijnego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy