Święcenia prezbiteratu

W sobotę 17 maja o godz. 10 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzieli święceń prezbiteratu 18 diakonom Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Przez włożenie rąk i modlitwę konsekracji kandydaci otrzymają szczególny udział w misji Chrystusa Dobrego Pasterza. Diakonów, przygotowujących się do święceń przez uczestnictwo w rekolekcjach zamkniętych, abp Wiktor Skworc polecił pełnej wiary modlitwie całego katowickiego Kościoła.

Informując o uroczystości w komunikacie odczytanym w parafiach archidiecezji, metropolita katowicki szczególnie zwrócił się z zaproszeniem do młodzieży z Ruchu Światło-Życie oraz z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, do animatorów, lektorów i wszystkich ministrantów, a także do wspólnot parafialnych, w których zrodziły się powołania do służby Chrystusowi i Jego Kościołowi.

„Módlmy się także za ludzi młodych o rozeznanie i przyjęcie łaski powołania do wyłącznej służby Ewangelii. Niech nie ustaje nasze wołanie do Pana, aby posłał nowych robotników na rolę katowickiego Kościoła, bo »żniwo wielkie jest, ale robotników mało«. Módlmy się zwłaszcza za tegorocznych maturzystów, aby ich ludzkie wysiłki wspomagał Duch Święty: zarówno podczas zdawania egzaminów maturalnych, jak i w trudzie rozeznania powołania, będącego pełną miłości propozycją Boga wobec ich życia” – zwrócił się abp Skworc do diecezjan.

Wypowiedź abp. Wiktora Skworca:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..