Nowy numer 48/2023 Archiwum

Świętowanie wśród książek

Stowarzyszenie "Wielka Liga", Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach i Księgarnia Św. Jacka zapraszają do udziału w III Wielkiej Zabawie Rodzinnej, która odbędzie się w ramach obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny.

Rodzinne świętowanie wśród książek - tak można streścić propozycje, które przygotowano dla rodzin na sobotę 31 maja.

Pierwszym elementem zabawy będzie przemarsz ulicami Katowic. Start przy Szkole Podstawowej nr 1, a finał będzie miał miejsce w auli Wydziału Teologicznego UŚ. Nie będzie to jednak zwykły pochód, ale barwny korowód dzieci i dorosłych przebranych za postacie z książek, który poprowadzi aktor Teatru Śląskiego Dariusz Chojnacki. - Chcemy, aby ten orszak wywołał uśmiech na twarzach dzieci - tłumaczą organizatorzy. - W ten sposób chcemy pokazać, że dzieła literatury mogą być źródłem dobrej rozrywki. Podczas przemarszu przewidziane są happeningi - krótkie inscenizacje, recytacje wierszy itp.

Wspólne świętowanie to też okazja do promowania licznych talentów, zaprezentowania wyników przedsięwzięcia "Wielka Liga Czytelników", które ma wykreować modę na czytanie wśród rodziców i dzieci, a także gry, zabawy, integracja rodzin i przeżycie pięknych chwil, które na zawsze pozostaną w pamięci dziecka. - Chcielibyśmy, aby czytający rodzice stanowili dobry przykład dla dzieci i byli pierwszymi promotorami kultury - tłumaczą organizatorzy akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy