Nowy numer 33/2018 Archiwum

Arcybiskup odwiedzi Polaków w Anglii

W programie podróży duszpasterskiej znalazły się Londyn, Shefield oraz Leeds.

Metropolita katowicki swoją wizytę duszpasterską rozpocznie w piątek. W Wielkiej Brytanii spotka się z mieszkającymi tam Polakami, w programie podróży znalazły się Londyn, Shefield oraz Leeds. Abp Skworc będzie m.in. udzielał sakramentu bierzmowania oraz pobłogosławi tabernakulum, ambonę i witraże w kościele w Leeds.

Wizyta odbędzie się na zaproszenie śląskich księży, którzy wyjechali do pracy w Wielkiej Brytanii, aby zapewnić opiekę duszpasterską emigrującym za pracą diecezjanom.

Aktualnie w Wielkiej Brytanii pracuje 11 księży wywodzących się z archidiecezji katowickiej, wśród nich rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ks. prał. Stefan Wylężek.

Wypowiedź abp. Wiktora Skworca:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama