Nowy numer 28/2018 Archiwum

90 lat Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego

Z tej okazji w poniedziałek, 5 maja br. o godz. 15.00, w gmachu katowickiego seminarium (ul. Wita Stwosza 17) odbędzie się sesja naukowa.

W tym roku swoje dziewięćdziesięciolecie obchodzi Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W programie sesji naukowej, organizowanej 5 maja z tej okazji, znalazł się wykład ks. dr. Damiana Bednarskiego „Kleryk Jan Macha wśród wychowanków Śląskiego Seminarium Duchownego”. Następnie ks. dr Henryk Olszar omówi „Instytucje pozakościelne działające w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach”, natomiast ks. prof. dr hab. Jerzy Myszor zaprezentuje wykład „Model duszpasterza śląskiego na przełomie XIX i XX wieku”.

W sesji udział wezmą metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz były rektor WŚSD, emerytowany biskup legnicki Stefan Cichy.

Ks. dr Marek Panek, rektor WŚSD ASI

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama