Nowy numer 28/2018 Archiwum

Powstało Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Jego dyrektorem jest jest ks. Łukasz Gaweł, pełniący również funkcję rzecznika metropolity katowickiego.

1 maja br. rozpoczęło działalność Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej.

Zgodnie z intencją metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca, którego decyzją zostało ono powołane, celem Biura Prasowego jest przede wszystkim szeroko pojęta działalność informacyjna, skierowana w równym stopniu do mediów katolickich, jak i świeckich – publicznych i komercyjnych. Biuro będzie przygotowywało zarówno zapowiedzi (w ramach Archidiecezjalnego Serwisu Informacyjnego), jak i relacje z wydarzeń mających miejsce w Kościele katowickim.

Wśród zadań Biura Prasowego znalazło się również przygotowywanie obszerniejszych materiałów dotyczących różnych aspektów życia Kościoła lokalnego na Śląsku. Biuro odpowiedzialne jest za kształtowanie obrazu archidiecezji katowickiej we wszelkich środkach społecznego komunikowania oraz za koordynację podejmowanych w jej ramach działań medialnych.

Dyrektorem Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej jest ks. Łukasz Gaweł, pełniący również funkcję rzecznika metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama