Młodzież do katedry!

Już w niedzielę w Katowicach czeka nas Światowy Dzień Młodzieży i dzień otwarty w seminarium.

W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie młodzieży z całej archidiecezji z okazji XXIX Światowego Dnia Młodzieży. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaprosił młodzież w tym dniu do katedry na godz. 14. W zaproszeniu napisał: "Radują się nasze serca! Już niebawem błogosławiony Jan Paweł II zostanie włączony w poczet świętych Kościoła. Rozpoczęliśmy też przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się za dwa lata w Krakowie. Błogosławiony Papież był twórcą i promotorem tego, jedynego w swoim rodzaju, święta wiary i braterstwa młodych chrześcijan. Szczególnej atmosfery tych dni doświadczyliśmy przed niespełna rokiem zarówno w Brazylii, jak i w Sanktuarium Piekarskim, podczas Rio na Śląsku".

Metropolita katowicki zaznaczył, że wspólny udział we Mszy św. w katowickiej katedrze stanie się kolejnym etapem pielgrzymowania drogą Chrystusowych błogosławieństw, prowadzących do prawdziwego szczęścia w życiu doczesnym i wiecznym. "Wyrazem naszego modlitewnego oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II niech będzie przyjęcie "Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia", zapalonej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W Niedzielę Palmową zabierzecie ją z katedry do Waszych Parafii, a stamtąd trafi do wszystkich śląskich rodzin" – zwrócił się do młodych abp Skworc. Po Mszy św. zaplanowano dla wszystkich uczestników świętowania agapę.

Również w niedzielę Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach zaprasza młodzieńców zainteresowanych poznaniem seminaryjnego życia na Dzień Otwarty. W programie spotkania, które rozpocznie się o 9.00, przewidziano konferencję na temat powołania, możliwość spotkań z klerykami oraz udział we Mszy św. w ramach XXIX Światowego Dnia Młodzieży w katedrze.

Zaproszenie abp. Wiktora Skworca:

Komentarz abp. Wiktora Skworca:

Wypowiedź ks. Marka Panka, rektora Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..