Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dziś Droga Krzyżowa ulicami Katowic

Rozpocznie się o godz. 19 pod krzyżem przy Kopalni "Wujek". Zakończy w archikatedrze Chrystusa Króla.

Tegoroczna trasa przebiegać będzie ulicą Wincentego Pola, parkiem Kościuszki, dalej ulicami Barbary, Mikołowską, Kopernika, placem Miarki, ulicami Kościuszki i Powstańców. Uczestnikom nabożeństwa towarzyszyć będą rozważania przygotowane przez świeckich wokół hasła: "Rodzina miłością wielka". Nawiązuje ono do Roku Rodziny, przeżywanego w metropolii górnośląskiej.

Do udziału w Drodze Krzyżowej katowickie rodziny i pozostałych wiernych szczególnie zaprasza abp Wiktor Skworc. "Wyznając publicznie naszą wiarę, dziękujemy Panu Bogu za łaskę odkupienia. W Jego miłosierdziu zanurzamy nasze grzechy i winy. Przeżywając zaś Metropolitalny Rok Rodziny, powierzymy Bożej Opatrzności nasze wspólnoty rodzinne i małżeńskie, aby były »miłością wielkie«" - napisał.

Abp Skworc podkreślił także, że udział w nabożeństwie jest okazją do złożenia świadectwa o naszej miłości do Chrystusa cierpiącego.

W załączniku wypowiedź ks. Andrzeja Suchonia, proboszcza parafii Mariackiej w Katowicach:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama