Nowy numer 49/2023 Archiwum

W Katowicach zatrzymano gwałciciela

Policjanci z Katowic zatrzymali młodego mężczyznę pod zarzutem popełnienia przestępstw na tle seksualnym. Przyznał się do winy.

21-latek podejrzany jest o zgwałcenie 20-letniej kobiety i próbę doprowadzenia dwóch dziewczynek do innych czynności seksualnych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Do zatrzymania doszło 2 kwietnia na os. Tysiąclecia w Katowicach.

Policja poinformowała o tym na swojej stronie internetowej dopiero dzisiaj. Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który obserwował spacerujące młode kobiety. W związku z wcześniejszymi doniesieniami o próbach usiłowania doprowadzenia dwóch dziewczynek do innych czynności seksualnych, postanowili go skontrolować.

Zatrzymany bezdomny mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa seksualne wobec małoletnich. Według śledczych miał dopuścić się co najmniej kilku takich przestępstw. Na os. Tysiąclecia zaatakował dwie dziewczynki w wieku 14 i 15 lat, a kolejną na osiedlu Kukuczki. Groził im przedmiotem podobnym do pistoletu. Dziewczynki nie odniosły żadnych obrażeń fizycznych.

Już po pierwszych zgłoszeniach pedofila poszukiwało codziennie kilkudziesięciu policjantów z katowickiej komendy i oddziału prewencji. W różnych miejscach zamontowano dodatkowy monitoring. Osiedla były patrolowane przez specjalne samochody, wyposażone w nowoczesne kamery.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że zatrzymany 21-latek w czerwcu 2013 roku na ulicy 73. Pułku Piechoty sterroryzował nożem i zgwałcił  20-letnią kobietę. Ukradł jej zegarek, odtwarzacz mp3 i kluczyki do samochodu.

Policjanci podejrzewają, że pokrzywdzonych może być więcej. Komendant Miejski Policji w Katowicach  powołał specjalną grupę operacyjno-procesową do wyjaśnienia tej sprawy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Zatrzymanie podejrzanego. Materiały KMP w Katowicach
wiara

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy