Wystąpią Natalia Niemen, Grażyna Łobaszewska oraz Gabriela Gąsior & Holy Noiz.
Festival odbywa się 4–6 kwietnia w Rybnickim Centrum Kultury (Teatr Ziemi Rybnickiej) przy ul. Saint Vallier 1.
W pierwszym koncercie, w piątek 4 kwietnia o godz. 20, wystąpią Gabriela Gąsior & Holy Noiz z koncertem „Bez Ciebie nie ma mnie”. Będzie można usłyszeć kilkanaście autorskich utworów wokalistki w języku polskim i angielskim, nawiązujących do treści biblijnych. To współczesny nurt gospel. Oscyluje wokół jazzu, funky, rocka, r’n'b, reggae, muzyki latynoamerykańskiej oraz etnicznej. Na scenie wystąpi 20 grających i śpiewających muzyków. Płyta „Bez Ciebie nie ma mnie” jest jedną z niewielu autorskich polskojęzycznych płyt gospel w naszym kraju. Podczas koncertu nie zabraknie energicznych, radosnych i ekspresyjnych utworów charakterystycznych dla gatunku gospel, a także nastrojowych i refleksyjnych ballad. Gabriela Gąsior jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki, instruktorem gospel, nauczycielem śpiewu. Skończyła wokalistykę jazzową na katowickim Wydziale Jazzu. Była trenerem wokalnym w I edycji telewizyjnego show „Bitwa na głosy”, w drużynie braci Golców. Z kolei Holy Noiz to grupa muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom, jak m.in.: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Marek Bałata, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Brian Fentress.
W sobotę 5 kwietnia o godz. 20 koncert „Przepływamy” da Grażyna Łobaszewska. Zaśpiewa m.in. piosenki ze swojej nowej płyty pod tym samym tytułem i niektóre z utworów Czesława Niemena.
Wreszcie w niedzielę 6 kwietnia o godz. 18 zaśpiewa Natalia Niemen w koncercie „Niemen mniej znany”. Spróbuje przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach, jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”. Nie zabraknie też kilku największych hitów Czesława Niemena, takich jak „Jednego serca”, „Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”. Ten program koncertowy to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80. ub.w. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił – jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.