Nowy numer 25/2018 Archiwum

Keep calm & żyj błogosławieństwami

Dziewięciu znanych polskich wokalistów nagrało w 1999 r., specjalnie z okazji wizyty Ojca Świętego w Polsce, piosenkę "Osiem błogosławieństw".

Pomysł stworzenia piosenki dla papieża powstał w Radio Plus. Muzykę skomponował Jan Pospieszalski, a tekst oparty jest na ewangelicznym "Kazaniu na Górze".

W nagraniu "Ośmiu błogosławieństw" wzięli udział takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak: Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Kasia Stankiewicz, Robert Amirian, Joszko Broda, Grzegorz Markowski, Czesław Niemen, Ryszard Rynkowski i Mietek Szcześniak.

Nie tylko pielgrzymki były okazją, aby śpiewać dla papieża. Artyści zaśpiewali "Osiem błogosławieństw"  także w 2000 r. podczas specjalnego koncertu w Wadowicach z okazji 80. urodzin bł. Jana Pawła II.

Zobacz teledysk do "Ośmiu błogosławieństw":
Osiem błogosławieństw - Radio Plus
ekatecheza

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama