Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rapuje dla Boga

Kiedy miał nieco ponad rok, jego rodzice trafili do więzienia, a on z bratem do Domu Dziecka.

Po kilku spędzonych tam latach wrócił do taty. Ojciec był alkoholikiem, z powodu choroby oczu tracił powoli wzrok. Kiedy był trzeźwy potrafił okazać miłość synom. Częściej jednak wpadał w ciąg alkoholowy, urządzał libacje, wtedy bił synów, budził ich w środku nocy, zabierał ze sobą na ulicę i do całodobowych sklepów monopolowych.

Matka porzuciła rodzinę, kiedy chłopcy byli mali. Kiedyś przyszła do domu i złamała synowi nos. Dobromir widywał ją potem na ulicy, nieraz pijaną. Dochodziły do niego głosy ludzi, że mama jest prostytutką. Dziś wyznaje, że to go "miażdżyło", a jednak bardzo tęsknił za relacją z mamą.

Ze strachu przed przemocą uciekł z domu. Dorastał na ulicy, w środowisku przestępczym. Brał udział w rozbojach, kradzieżach, zażywał narkotyki. "Zakochałem się w rozpuszczalniku" - opowiada dzisiaj. To była ucieczka w złudne poczucie bezpieczeństwa. "Każde uzależnienie jest wołaniem o miłość" - tłumaczy "Mak" Makowski. Kiedy miał 12 lat przedawkował i omal nie umarł. Trafił do Katolickiego Ośrodka Odwykowego w Bytomiu. Tam po raz pierwszy usłyszał o miłości Jezusa. "Zachwyciłem się tym, a potem upadłem jeszcze niżej" - wspomina.

Kiedy był już na dnie, usłyszał, że Bóg go kocha. Nawrócił się. Spotkał ludzi, którzy postawili na jego edukację i dali mu szansę zmienić swoje życie. Ukończył szkołę średnią, studia pedagogiczne. Zaczął tworzyć muzykę hip-hopową. W latach 2008-2009 prowadził program "Raj" w TVP. Jest wykładowcą na uczelni, autorem projektu RapPedagogia i współzałożycielem Fundacji "Krok po Kroku". Z kampanią antynarkotykową dotarł do kilkuset szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych na terenie całej Polski. Mieszka w Pabianicach z żona Bogumiłą i córeczką Dobrusią.

Na stronie katowice.gosc.pl jest dostępne świadectwo rapera "Byłem marionetką diabła".

Freestyle z Szafy w Mississauga - Dobromir MAK Makowski
Dobromir Makowski

 

 

Dobromir MAK Makowski , Poison, Żółty - Jedno Życie
Dobromir Makowski

 

 

Ja wiem że się uda - mak &.zuza michalska
Mcdobeerman

 

 

Czyja to wina - Dobromir Makowski feat Deborah Godson
Dobromir Makowski

 

 

Dobromir Makowski-Cała Prawda
Dobromir Makowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama