powrót
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • twitter
  • YouTube
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
W Katowicach odliczają dni  
Na zakończenie modlitwy jej uczestnicy mogli ucałować relikwie bł. Jana Pawła II ks. Paweł Łazarski /GN

W Katowicach odliczają dni przejdź do galerii

Modlitwą uwielbienia przy relikwiach błogosławionego Jana Pawła II mieszkańcy os. Tysiąclecia rozpoczęli swoje przygotowania do kanonizacji Wielkiego Rodaka.

xpł

|

GOSC.PL

dodane 19.03.2014 09:38
0

Przez 40 dni będą trwały przygotowania do kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na "dolnym" os. Tysiąclecia w Katowicach. Pierwszym etapem była modlitwa uwielbienia przy relikwiach błogosławionego papieża Polaka dokładnie 40 dni przed jego kanonizacją. Uczestniczyli w niej młodsi i starsi ludzie. Podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem rozważali słowa z nauczania Wielkiego Rodaka.

Na samym początku ks. Łukasz Pasuto, który prowadził modlitwę, przypomniał, jak ważne jest, abyśmy każdego dnia żyli nauczaniem Jana Pawła II i ciągle na nowo je odkrywali. Po błogosławieństwie sakramentalnym każdy, kto chciał, mógł ucałować relikwie błogosławionego. Modlitewny wieczór zakończył się wyśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych modlitwy uwielbienia odbywają się w każdy wtorek o 18.45.

Zapraszamy inne parafie i wspólnoty do podzielenia się swoimi pomysłami przygotowań do kanonizacji obu papieży. Zachęcamy także naszych internautów i użytkowników katowice.gosc.pl do podzielenia się wspomnieniami ze spotkań z papieżem Polakiem oraz słowami wdzięczności za łaski otrzymane przez jego wstawiennictwo. Prosimy też o nadsyłanie samodzielnie zrobionych zdjęć Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Polski (i nie tylko), fotografii pomników, ołtarzy czy relikwii Jana Pawła II obecnych w archidiecezji katowickiej. Zachęcamy także do przysyłania świadectw na temat łask otrzymanych za wstawiennictwem błogosławionego papieża.

Zdjęcia (w formacie JPG, w wielkości nie większej niż 5 MB), wspomnienia i świadectwa prosimy przesyłać pod adresem: katowice@gosc.pl z dopiskiem, w tytule wiadomości: "Moje spotkania z Janem Pawłem II".

Program przygotowań do kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II w parafii na "dolnym" os. Tysiąclecia w Katowicach:

  • 24 marca, poniedziałek, godz. 18.45 - film "Błogosławiony Jan XXIII",
  • 31 marca, poniedziałek, godz. 18.45 - film "Karol. Człowiek, który został papieżem",
  • 2 kwietnia, środa, godz. 18.45 - "Spotkaliśmy Jana Pawła II" - wspomnienia ludzi, którym było dane spotkać się z papieżem,
  • 11 kwietnia, piątek - pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic,
  • 23 kwietnia, środa, godz.18.45 - film "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem",
  • 27 kwietnia, niedziela, dzień kanonizacji - na zakończenie każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa oraz hymn "Ciebie, Boże, wielbimy". Potem wspólna kremówka i herbatka przy kościele. O godz. 15 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii Jana Pawła II.

Modlitwa z bł. Janem Pawłem II na os. Tysiąclecia
wiara

1 / 1
Os. Tysiąclecia przed kanonizacją

WIARA.PL DODANE 19.03.2014 AKTUALIZACJA 19.03.2014

Os. Tysiąclecia przed kanonizacją

​Odliczanie dni do kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II rozpoczęło się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na "dolnym" os. Tysiąclecia w Katowicach. Pierwszym etapem przygotowań do tego wyjątkowego wydarzenia była modlitwa uwielbienia przy relikwiach błogosławionego papieża Polaka na 40 dni przed jego kanonizacją. Zdjęcia: ks. Paweł Łazarski /GN  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KANONIZACJA BŁ. JANA XXIII I BŁ. JANA PAWŁA II
  • KATOWICE
  • OSIEDLE TYSIĄCLECIA
  • PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. I MATKI BOŻEJ UZDROWIENIA CHORYCH

Polecane w subskrypcji

  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • Narkotyki, przemoc, bezdomność to codzienność dzieci w Sudanie Południowym. Salezjanie chcą przywrócić im dzieciństwo
    • Świat
    • Magdalena Dobrzyniak
    Narkotyki, przemoc, bezdomność to codzienność dzieci w Sudanie Południowym. Salezjanie chcą przywrócić im dzieciństwo
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
    • Historia
    • Przemysław Kucharczak
    Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
  • „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
    • Polska
    • Piotr Legutko
    „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Gość Extra nr 02/2025
    Gość Extra nr 02/2025 Serce Najświętsze

POLECAMY RÓWNIEŻ

  • Historia Kościoła #9
    Historia Kościoła #9 Joanna d’Arc. Święta na stosie
  • Historia Kościoła #8
    Historia Kościoła #8 Kościół i Synagoga, czyli wielki rozwód i pierwsza schizma
  • Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila
    Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila ㅤ

POLECAMY RÓWNIEŻ

  • Szczeliny. Bóg w popękanej psychice
    Szczeliny. Bóg w popękanej psychice
  • Król Dawid
    Król Dawid ks. Jerzy Szymik
  • Butelka DAFI ŻYĆ, NIE WEGETOWAĆ 0,5l
    Butelka DAFI ŻYĆ, NIE WEGETOWAĆ 0,5l

POLECAMY RÓWNIEŻ

  • Koszulka ŻYĆ, NIE WEGETOWAĆ DAMSKA
    Koszulka ŻYĆ, NIE WEGETOWAĆ DAMSKA
  • Koszulka ŻYĆ, NIE WEGETOWAĆ MĘSKA
    Koszulka ŻYĆ, NIE WEGETOWAĆ MĘSKA
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • OPINIE
  • Patronaty
  • Rok Jubileuszowy
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie