Nowy numer 20/2022 Archiwum

Zlikwidują 70 szkół?

Od września w woj. śląskim zniknie 50 placówek szkolnych. Ostateczna decyzja o zamknięciu kolejnych 20 zapadnie za kilka miesięcy.

Do końca lutego samorządy musiały zgłosić chęć likwidacji placówek szkolnych do śląskiego kuratora oświaty. - Kurator wydaje opinię: pozytywną albo negatywną, nie jest ona jednak w żaden sposób wiążąca dla samorządów. To są ciągle uchwały intencyjne. Jaka będzie ostateczna decyzja okaże się dopiero w najbliższych miesiącach - mówiła w rozmowie z "Gościem Katowickim" Anna Wietrzyk, rzecznik Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Na pewno zlikwidowanych zostanie 51 szkół. Ich zamknięcie związane jest z wdrażaniem ustawy o szkolnictwie zawodowym. Likwidacja tego typu placówek ciągnie się już od 3 lat, ostateczne zamknięcie nastąpi w czerwcu, kiedy ostatnie roczniki zakończą edukację. Zlikwidowane zostaną też niektóre technika uzupełniające oraz licea uzupełniające dla dorosłych.

17 szkół i placówek oświatowych, w tym m.in. dwa gimnazja, jedna filia szkoły podstawowej i dziewięć liceów ogólnokształcących, ma zniknąć z powodu niżu demograficznego oraz braku naboru.

W ubiegłym roku do kuratorium wpłynęło ponad 119 uchwał intencyjnych dotyczących zamiaru likwidacji szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. W 2012 było ich ponad 200.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama