Nowy numer 15/2024 Archiwum

Nightfever u dominikanów

To noc otwartego kościoła. Już w piątek od 20.00 do 23.30 przed kościołem Przemienienia Pańskiego w Katowicach młodzi zapraszać będą do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Nocna modlitwa u oo. dominikanów rozpocznie się o godz. 20. W czasie gdy w kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, studenci z DA "Gniazdo" wyjdą na zewnątrz, gdzie przechodniom rozdawać będą świece, zachęcając tym samym do adoracji Jezusa. Zobacz, jak wygląda ta wyjątkowa modlitwa.

Nightfever: You are invited
nfo Nightfever online
Ci, którzy skorzystają z zaproszenia, będą mogli pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem, pochylić się nad Pismem Świętym, czy posłuchać muzyki. Ojciec Piotr Kruk, duszpasterz akademicki w rozmowie z "Gościem Katowickim" tłumaczył, że szczególnie zaproszeni są ci, którzy na co dzień kościół mijają szerokim łukiem.

Nightfever powstała jako owoc Światowych Dni Młodzieży w Kolonii w 2005 roku. Od tamtego momentu rozprzestrzeniła się po całej Europie, a także w Australii, Brazylii, Kanadzie czy USA.

Od marca 2013 w ponad 40 miastach całego świata odbywa się regularnie, raz albo dwa razy w miesiącu. Katowice są kolejnym punktem na światowej mapie Nightfever.

Szczegóły dotyczące Nightfever w Katowicach na plakacie poniżej.

Nightfever u dominikanów  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy