Nowy numer 20/2024 Archiwum

Dzień pokuty i postu za Ukrainę

Ma się odbyć w piątek 28 lutego. O modlitwę apeluje abp katowicki Wiktor Skworc.

„Tragiczne wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu” – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w skierowanym do diecezjan apelu, który zostanie odczytany w parafiach w najbliższą niedzielę 23 lutego. „Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkie ofiary przemocy, zwłaszcza poległych w bratobójczych starciach oraz ich najbliższych. Z gestem wyciągniętej dłoni stajemy przy rannych i poszkodowanych” – dodał metropolita katowicki.

Abp Skworc zwrócił się do diecezjan, aby w najbliższą niedzielę w modlitewnej jedności powierzyli Bożej Opatrzności sprawy narodu ukraińskiego, zmagającego się o poszanowanie wolności, godności człowieka i obywatelskich praw. „Nasze prośby włączamy podczas każdej Eucharystii w modlitwę wiernych oraz w błagalny śpiew Suplikacji. A najbliższy piątek, 28 dzień lutego, przeżyjmy jako dzień pokuty i postu, ofiarowany za ukraiński naród” – napisał metropolita katowicki i wskazał, że dodatkowym motywem modlitewnego zaangażowania jest fakt, że w archidiecezji lwowskiej pracują śląscy księża, od lat włączeni w odbudowę zniszczonych przez system komunistyczny struktur Kościoła katolickiego.

„Konkretnym przejawem naszej solidarności z narodem ukraińskim będzie także zbiórka pieniężna, którą przeprowadzimy w niedzielę 2 marca br. przed kościołami archidiecezji po każdej Mszy św. Pozyskane środki materialne przekażemy do Caritas Kościoła na Ukrainie” – poinformował abp Skworc, podkreślając, że przeżywamy czas duchowej jedności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy.

Pełny tekst listu abp. Skworca przeczytasz tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy