Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zakonnicy na Majdanie

Dominikanie z Katowic proszą o włączenie się do modlitwy o pokój na Ukrainie i za ofiary walk.

Ojciec Michał Śliż OP, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Katowicach, napisał do "Gościa Katowickiego" prośbę o modlitwę w intencji dominikanów, którzy wspierają protestujących na Majdanie.

"Szczęść, Boże! Nasi Bracia pracujący na Ukrainie proszą o modlitwę. Towarzyszy im poczucie bólu i bezradność. Nie tracą jednak nadziei i wiary".

Dominikanie z Katowic proszą o włączenie się do modlitwy o pokój na Ukrainie i za ofiary walk. Dzisiaj (piątek, 21 lutego) w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Sokolskiej o godz. 18 ojcowie odprawią Mszę św. w tej intencji. Po Eucharystii będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

Kijowscy dominikanie codziennie chodzą na Majdan. Niektórzy z braci tam nocują. W odpowiedzi na apel ukraińskich dominikanów przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego o. Paweł Kozacki wraz z obradującymi na kapitule w Krakowie braćmi wydał zarządzenie, by we wszystkich klasztorach dominikańskich w Polsce odprawiono Msze święte w intencji pokoju na Ukrainie. Polscy dominikanie będą modlić się także za pracujących w tym kraju swoich współbraci.

Przeczytaj: Dominikanie na Majdanie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy