Nowy numer 15/2024 Archiwum

Ważny wykład w Mikołowie

Będzie mowa o gender, ale i o tym, jak rozmawiać z dziećmi o seksualności.

Wykład „Zadania rodziny i społeczeństwa wobec zagrożenia ideologią gender” wygłosi w Mikołowie ks. dr hab. Antoni Bartoszek. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o 19.00 w auli im. Piusa X przy bazylice św. Wojciecha w Mikołowie. Ks. dr hab. Antoni Bartoszek jest dziekanem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i konsultorem Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski.

„Podczas wykładu będziemy szukać odpowiedzi na takie pytania jak: na czym polega zagrożenie wypływające z ideologii gender? Czy przeciwnicy ideologii gender są przeciw równouprawnieniu kobiet? Dlaczego warto na nowo odkryć piękno płci, małżeństwa i rodziny? Dlaczego trzeba z dziećmi już od najmłodszych lat rozmawiać w domu na tematy związane z seksualnością? Czy potrzebne jest analizowanie przez rodziców programów wychowawczych realizowanych w szkołach i przedszkolach?” - napisali organizatorzy wykładu, czyli poseł Izabela Kloc, prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Ziemi Mikołowskiej Adam Lewandowski i prezes Akcji Katolickiej w Orzeszu Czesław Pryszcz.

Szczególnie zaproszeni na to spotkanie są rodzice, zarówno młodszych, jak i starszych dzieci, oraz nauczyciele i wychowawcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy