Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zobacz także

 • slezan84
  16.02.2014 20:14
  Tragedia Górnośląska nie była żadnym odwetem na Polakach. Ten kto forsuje tę tezę pospolicie łże. Ślązacy byli wywożeni do ZSRR jako NIEMIECKA siła robocza. Ślązaczki były gwałcone jako niemieckie "matki wehrmachtowców". Mieszkańcy Górnego Śląska byli zamykani w obozach jako niemieccy "oprawcy" bratnich narodów radzieckiego i polskiego.
  doceń 4
 • Mertke
  16.02.2014 23:17
  Szanowna Redakcjo! Ofiary Tragedii Górnośląskiej nie mają swojego pomnika! Czekają na ten pomnik od wielu lat, o czym pisano wielokrotnie również w Gościu Niedzielnym. Są tablice, pod którymi składamy kwiaty i modlimy się, m.in. ta w katowickiej katedrze, umieszczona tam z inicjatywy abp. Wiktora Skworca. Pomnik na panewnickim cmentarzu dotyczy zupełnie innych ofiar i wydarzeń. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia pod artykułem, tam znajdziecie inskrypcję umieszczoną na pomniku- "Ofiarom reżimu komunistycznego zamordowanym w latach 1945- 1956 za działalność na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego". Czy Górnoślązacy więzieni byli w obozach i wywożeni do pracy w ZSRR za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego? A może młodzi wszechpolacy widoczni na zdjęciach mieli za daleko do świętochłowickiej Zgody? A tak było blisko do kościoła i do salek. Szanowny "Gościu", błagam o elementarną rzetelność!!
  doceń 2
 • petrus_silesius
  18.02.2014 22:24
  Tragedia Górnośląska była odwetem na Ślązakach m.in. za podpisywanie volkslisty. Jedynie brak elementarnej wiedzy o tamtych tragicznych dla Ślązaków czasach przez Wszechpolaków, tłumaczy ich przemarsz spod bazyliki franciszkańskiej na cmentarz panewnicki pod hasłem "Wszechpolski Śląsk" Do tego te białoczerwone opaski na rękawach ! Toć dla ludzi, którzy przeżyli piekło świętochłowickiej Zgody, Łambinowic albo Donbasu to brak elementarnego szacunku i potwarz. Właśnie tacy w białoczerwonych opaskach przyszli po mojego dziadka, właśnie tacy wyrzucili moją babkę z domu, właśnie tacy ograbili ją ze wszystkiego, właśnie tacy skazali na nędze jej dzieci. Jej winą było jedynie, że mieszkała na tej ziemi od kilkuset lat i chodziła do innych szkół, czytała inne książki i znała trzy języki....
  Niech Wszechpolacy nie wycierają sobie gęby naszą tragedią, a panewnicka parafia zastanowi się co robi i kogo zaprasza...
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama