Zmiany w komunikacji miejskiej

Od piątku do niedzieli pl. Wolności w Katowicach będzie dla tramwajów całkowicie nieprzejezdny. W tym czasie będzie kursować autobusowa komunikacja zastępcza. Od poniedziałku ruszają kolejne roboty przy ul. 3 Maja i szykują się dalsze zmiany w rozkładach.

W rejonie pl. Wolności od godz. 4 w piątek do godz. 4 w poniedziałek zawieszone zostaną linie nr 7 i 20. W związku z tym tramwaje linii nr 17 kursować będą ze zwiększoną częstotliwością. Dodatkowo na trasie z centrum Katowic przez Załęże, Chorzów-Batory do centrum Chorzowa zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja  zastępcza T-7 i T-20.

Od poniedziałku rozpoczną się także kolejne prace na ul. 3 Maja. Potrwają one ok. 4 tygodni. W tym czasie na trasie Katowice Rynek (Dom Prasy) - Katowice pl. Wolności będzie kursować linia nr 0. Kurs będzie odbywać się wahadłowo (torem od strony „Galerii Katowickiej”) pomiędzy Rynkiem a tymczasowym przystankiem Katowice pl. Wolności, zlokalizowanym na wysokości liceum ogólnokształcącego.

Od poniedziałku tramwaje linii nr 7 oraz 20, jadące w kierunku Katowice Sobieskiego, będą zawracać na pl. Wolności.

Od piątku zmianom ulegną rozkłady lub trasy linii: 6, 11, 13, 14, 19, 36, 39. Linie nr 30, 33, 40 zostają zawieszone. Szczegółowe informacje na temat zmian znajdziesz tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..