Nowy numer 33/2018 Archiwum

Afera w śląskim NFZ

Wicedyrektorzy tracą swoje posady. Co stanie się z dyrektorem Grzegorzem Nowakiem?

Grzegorz Zagórny, wicedyrektor ds. medycznych, dziś o 9.20 został zwolniony dyscyplinarnie. Jako powód Małgorzata Jędrzejczyk, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Śląskiego NFZ, podaje przekroczenie uprawnień przy podpisaniu kolejnego przedłużenia wypowiedzenia umowy ze szpitalem EuroMedic w zakresie: kardiologia, kardiochirurgia, chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa, ortopedia i traumatologia.

Wicedyrektor Dorota Suchy o godz. 11.45 otrzymała zwolnienie w trybie kodeksowym, z 3-miesięcznym wypowiedzeniem, bez konieczności świadczenia usług. Oznacza to, że przestaje pełnić obowiązki zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno- finansowych oddziału. Powodem zwolnienia jest utrata zaufania.

"Dziennik Zachodni" na swojej stronie internetowej podał informacje dotyczące szefa Śląskiego NFZ Grzegorza Nowaka. Do dymisji miała zmusić go centrala NFZ w Warszawie, ale ten na to się nie zgodził. Centrala, jak podaje portal, nieoficjalnie ma rozpocząć procedurę odwołania dyrektora. Dziś jednak, w rozmowie z "Gościem Katowickim", centrala nie potwierdziła informacji ws. odwołania dyrektora Nowaka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama