Nowy numer 09/2024 Archiwum

Afera w śląskim NFZ

Wicedyrektorzy tracą swoje posady. Co stanie się z dyrektorem Grzegorzem Nowakiem?

Grzegorz Zagórny, wicedyrektor ds. medycznych, dziś o 9.20 został zwolniony dyscyplinarnie. Jako powód Małgorzata Jędrzejczyk, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Śląskiego NFZ, podaje przekroczenie uprawnień przy podpisaniu kolejnego przedłużenia wypowiedzenia umowy ze szpitalem EuroMedic w zakresie: kardiologia, kardiochirurgia, chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa, ortopedia i traumatologia.

Wicedyrektor Dorota Suchy o godz. 11.45 otrzymała zwolnienie w trybie kodeksowym, z 3-miesięcznym wypowiedzeniem, bez konieczności świadczenia usług. Oznacza to, że przestaje pełnić obowiązki zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno- finansowych oddziału. Powodem zwolnienia jest utrata zaufania.

"Dziennik Zachodni" na swojej stronie internetowej podał informacje dotyczące szefa Śląskiego NFZ Grzegorza Nowaka. Do dymisji miała zmusić go centrala NFZ w Warszawie, ale ten na to się nie zgodził. Centrala, jak podaje portal, nieoficjalnie ma rozpocząć procedurę odwołania dyrektora. Dziś jednak, w rozmowie z "Gościem Katowickim", centrala nie potwierdziła informacji ws. odwołania dyrektora Nowaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy