Nowy numer 39/2020 Archiwum

Z Katowic na Majdan

33 stulitrowe worki z odzieżą zebrali katowiczanie dla demonstrantów z Majdanu w Kijowie.

Ponad 170 darczyńców przekazało też dla Ukraińców z Majdanu ponad 20 tysięcy złotych. Datki te i odzież zbierało w Katowicach Stowarzyszenie Pokolenie. Za te pieniądze już w Kijowie zostaną zakupione artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność czy lekarstwa.

Dary z katowickiej siedziby Stowarzyszenia Pokolenie zostały już przewiezione do budynku Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”, który też gromadził pomoc dla Ukraińców. Właśnie tu zwożone są dary z całej południowo-zachodniej Polski. – Z Wrocławia przyjechał przedłużany Sprinter załadowany całkowicie darami. Przyjadą też dwa transporty z Krakowa – relacjonuje Przemysław Miśkiewicz, szef Stowarzyszenia Pokolenie. – Myślę, że razem z Poznaniem i Warszawą, które również współdziałały z nami, będzie tego jakieś ponad 10 ton – dodaje.

Transport na Ukrainę ma wyruszyć rano w piątek 31 stycznia. Przemysław Miśkiewicz zaznacza, że można jeszcze wpłacać na konto dary pieniężne na pomoc dla Majdanu. Szczegóły na stronie www.pokolenie.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama