Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł bp Tadeusz Szurman

Był luterańskim biskupem w diecezji katowickiej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 3 lutego o godz. 12 w kościele ewangelicko-augsburskim Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Warszawskiej 18 w Katowicach.

Bp Szurman walczył z chorobą. Od kilkunastu dni przebywał w szpitalu, gdzie odwiedził go także abp Wiktor Skworc. W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan metropolita katowicki wzywał wiernych i duchownych archidiecezji do modlitwy w jego intencji.

O zdrowie bp. Tadeusza modlili się także przedstawiciele Kościołów podczas nabożeństw ekumenicznych. Sam chory zapewniał o duchowej łączności z uczestnikami spotkań.

Abp senior Damian Zimoń luterańskiego biskupa wspomina jako człowieka głęboko wierzącego. Podkreślał także wzajemne wsparcie, jakim darzyli się podczas ekumenicznych spotkań. - Człowiek ewangeliczny, głęboko wierzący pasterz Kościoła ewangelicko-augsburskiego - wspomina abp Zimoń.

Ks. bp Tadeusz Szurman urodził się 9 lipca 1954 r. w Simoradzu. Na duchownego luterańskiego został ordynowany 19 listopada 1978 r. w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim. Następnie podjął pracę jako wikariusz w Świętochłowicach, tam też w 1984 r. został proboszczem. W latach 1989-1990 był administratorem parafii w Zabrzu. Od 1993 roku był proboszczem parafii w Katowicach. Biskupem diecezji katowickiej został w październiku 2001. W urząd został wprowadzony 6 stycznia 2002 r.

Biskup Tadeusz Szurman zmarł  w czwartek rano w szpitalu. Pozostawił żonę Danutę i córkę Miriam. Miał 60 lat.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL